يکشنبه, ارديبهشت 26, 1400
™PGP، محصول 20 سال تجربه موفق| سامانه مولد پورتال پژوهشیار، دستاورد دو دهه حضور مستمر در حوزه تجارت، دولت، شهر و کسب و کار الکترونیک

تاثیر قابل توجه پورتال های اینترنتی کارآمد و حرفه ای ، بر بهبود تعاملات مخاطبین سازمان ، پرسنل و همچنین سرعت بخشیدن در فرآیند گردش اطلاعات در مواردی که ارائه خدمات به صورت الکترونیکی امکان پذیر باشد غیر قابل انکار است. اما آنچه که در این بین اهمیت بیشتری نیز دارد کیفیت و نحوه پیاده سازی این سیستم ها و انطباق آن با نیازهای زمان حال و آینده سازمان های میزبان می باشد.

ستاک به پشتوانه 20 سال فعالیت مستمر در حوزه وب و تجارت الکترونیک در قالب برند تجاری پژوهشیار و با توجه به پیشینه افتخارآمیز و تجربیات موفق و متعدد در زمینه پیاده سازی پروژه های مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه دولت الکترونیک و علی الخصوص تولید و پیاده سازی سیستم های مدیریت اطلاعات و پورتال های سازمانی، محصولی را با تجمیع تجارب و بازتولید فناوری های شرکت های Hardy, R2integrated, CDAA Consulting, AppTheory, XCESS, Dotnetnuke Corp., Glanton Solutions و همچنین با تکیه بر توانمندی متخصصان و برنامه نویسان داخلی خود، تحت عنوان سامانه مولد پورتال پژوهشیار (Portal Generator Platform of Pazhoheshiar) تولید و ارائه نموده است که اختصاراً ™PGP نامیده می شود.
توسعه دهندگان نرم افزار مولد پورتال پژوهشیار (™PGP) در شرکت ستاک می کوشند تا علاوه بر ارائه محصولی قدرتمند، منعطف و ایمن، پلتفرمی پایدار برای توسعه نرم افزارهای تعاملی مبتنی بر وب در حوزه های خدمات (دولتی/ خصوصی)، اطلاع رسانی، آموزش، تجارت و کسب و کارهای الکترونیکی ارائه نمایند.
 • قابلیت راه اندازی و ارائه خدمات بر روی زیر ساخت فناوری رایانش ابری (Software as a Service)
 • توسعه یافته بر اساس نیازمندیها و خواسته های  ایرانیــان و کشورهای حوزه خاورمیانه (ME Developed)
 • پوسته گرافیکی واکنش گرا و سازگار با همه سیستم عامل ها، مرورگرها و گوشی های تلفن هوشمند (Respnsive)
 • پشتیبانی همزمان از انواع زبان های راست به چپ و چپ به راست به همراه شاخصه های محلی(Localized)
 • کاربری آسان با کنترل پنل چند زبانه (Easy to Use)
 • منعطف و توسعـه پذیر (Flexible & Extensible)
 • طـراحی مبتنی بر معمـاری چنـد لایه (Multi-Tier)
 • مدل شده بر اسـاس متدولـوژی تولید نرم افـزار RUP
 • سازگار و یکپارچه در ارتباطات و تراکنش های پایگاه های داده (Integration)
 • مجهز به فناوری وب 2 (Web2.0) وپشتیبانی کامل از پروتکل آژاکس (AJAX)
 • خروجی سازگار با همـه مرورگـرهای شناخته شده وب (Mozilla, Chrome, Netscape, Opera, Safari, IE,…)
 • مجهز به قابلیت کشیدن و رها کردن صفحات و افزارک ها در چینش منوها و صفحات(Drag & Drop)
 • توسعه پذیری با قابلیت ایجاد زیر پورتال به تعداد نامحدود ضمن حفظ یکپـارچگی مدیریت نرم افـزاری
 • بهـره گیـری از تکنیـک Friendly Urls جهت بهینه سازی آدرس لینک هـا
 • سازگار با تکنیک های بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو (Serach Engine Optimization)
 • نمـایه سـازی اطلاعـات پورتال/ وب سایت (Indexing)
 • پیاده سازی چند لایه ای استانداردهای امنیت اطلاعات (Multi-Layer Security Platforms)
 • پشتیبانی از پروتکل های امنیتی Https,SSL
 • پشتیبـانی از فنــاوری تصاویر امنیتــی (Captcha)
 • پشتیبانی از فناوری پخش استریم صوتـی (Internet Radio Broadcast) و تصویــری (FLV Player)
 • پشتیبانی از تکنیک شناسایی واحد (Single Sign On)
 • پشتیبانی از قابلیت ذخیره سازی موقت و واکشی مجدد اطلاعات (Chaching)
 • حفاظت از اطلاعات کاربران با قابلیت بازیابی اطلاعات حذف شده (Recycle Bin)
 • فشرده سازی صفحات جهت تسریع در بارگذاری صفحات (Compression)
 • مدیریت سلامت محتوایی پورتال/ وب سایت (Filtering)
 • ره گیری کلیه تراکنش های کاربـران (UserLogs)
علاوه بر قابلیت های فوق پنل مدیریتی نرم افزار مولد پورتال شرکت ستاک برخلاف اکثر نرم افزارهای عرضه شده در این حوزه به کاربر اجازه می دهد همزمان به صورت عینی و عملی تغییرات را بر روی پورتال و وب سایت خود اعمال و نتیجه را در همان لحظه مشاهده نماید که این خود در تسریع به روزرسانی و تطبیق ایده های ذهنی مدیران سایتها با امکانات موجود موثر عمل کرده و میزان رضایت مندی عمومی کاربران را افزایش می دهد.
 
معماری و فناوری های بکارگرفته شده در نرم افزار مولد پورتال ™PGP :
نرم افزار™PGP، بدلیل برخورداری از معماری بر مبتنی بر مولفه ، امکانات فوق العاده اي را در اختيار متوليان پورتال های تعاملی قرار مي دهد. اين نرم افزار يک هسته کنترل کننده مرکزي دارد که امکان توليد و توسعه بخش هاي مختلف متناسب با نياز يک پورتال را فراهم مي سازد.
معماری بکار گرفته شده در این نرم افزار از متد چند لایه ای (N-tier) تبعیت می کند و از سه بخش اصلی لایه کاربری ، لایه واسط و لایه ارتباط با پایگاه داده تشکیل شده که هر کدام از آنها با توجه به استانداردهای MS طراحی گردیده است.
 
گفتنی است™PGP از یک معماری 3 لایه استفاده می کند که این سه لایه عبارتند از:
لایه کاربری (User interface Layer ): محل قرارگیری کنترل های لازم جهت بهره مندی از قابلیت افزارکهای نصب شده پورتال می باشد.در واقع این لایه ارتباط بین کاربر و هسته مرکزی نرم افزار را برقرار می کند و می توان پوسته گرافیکی پورتال را در برقراری این ارتباط موثر قلمداد نمود.
لایه واسط (Business Layer):این بخش بعنوان یک لایه میانی ، وظیفه هماهنگ سازی CBO (Custom business obiects) ها که هدایت کننده اصلی پورتال می باشند را بر عهده دارد.
لایه ارتباط(Data Access layer): با استفاده از obj هایData Provider موجود در این لایه امکان ارتباط نرم افزار با انواع پایگاه داده ها فراهم می شود. در این نرم افزار براي خدمات پایگاه داده از کارگزار بانک MS SQL SERVER 2008 بهره گرفته شده است.
بر هیچ کسی پوشیده نیست که تمامی پروژه های موفق تحت وب ناشی از یک استراتژی پردازش شکل گرفته از یک معماری قدرتمند می باشد که این استراتژی در قالب یک چرخه حیات کامل نرم افزار ظاهر شده و صلابت محصول را نمایان می کند.
نرم افزار مولد پورتال شرکت ستاک نیز از یک چرخه حیات 7 مرحله ای بهره می برد که این گردش تکنولوژی و تفسیر استراتژی در بخش های اصلی نرم افزار به ترتیب زیر جریان پیدا می کند.
مرحله اول :بارگذاری پوسته پورتال
مرحله دوم : بارگذاری و رندر نمودن افزارکها (Modules)
مرحله سوم : دریافت محتویات یک افزارک از پایگاه داده
مرحله چهارم : بارگذاری و چینش جایگاه های صفحه (Container)
مرحله پنجم : درج افزارکها در جایگاه مربوطه و الحاق کردن به مکان مورد نظر در صفحه (Pane)
مرحله ششم : اضافه نمودن واکنش های افزارک جهت اعمال عملیات در زمان مربوطه
مرحله هفتم : اضافه نمودن تنظیمات گرافیکی نمایش صفحه
سکوی نرم افزاری +Microsoft.NET Framework 3.5 و فناوري .NET به همراه Ajax با انعطاف پذيري، قابليت اطمينان و امنيت مثال زدني خود، قابليت هاي بسياري را براي ما به ارمغان مي آورد، که ازجمله آنها می توان به قابليت مديريت کدهاي توليد شده، پشتيباني از شي گرايي و سازگاري با متدولوژي انتخابي پروژه ، وابسته نبودن به يک زبان برنامه نویسی خاص(این نرم افزار را می توان با استفاده از زبانهای VB.Net و#C براحتی توسعه بخشید) و امکان بهره مندی از فناوري هاي جانبي ديگراز جمله MS Indexing Services که سازگار با ویندوز هستند، اشاره نمود.
علاوه بر این ، ساخت یافتگی بر اساس تکنولوژی AJAX ، بهره مندی از متد Friendly Urls در گویا سازی آدرس صفحات برای کاربران و موتورهای جستجو به همراه پشتیبانی کامل از پروتکل امنیتی SSL این محصول را از نظر فنی کم رقیب ساخته است.
همچنین فرآیند یکپارچه تولید و توسعه نرم افزار مولد پورتال ™PGP بر اساس متدولوژی RUP صورت گرفته است ، گفتنی است این متدولوژی در فرایند انجام یک پروژه تعریف می‌کند که چه کسی، چه کاری را در چه هنگام و چگونه برای رسیدن به هدف (انجام پروژه) انجام ‌دهد.RUP، به عنوان یک استاندارد صنعتی بالفعل در دنیای IT پذیرفته شده وپرکاربردترین فرآیند تولید و توسعه نرم افزاری در دنیای کنونی است.
بهترین تجربه این پورتال در مرورگر Google Chrome  1376-1395© تمامی حقوق این وب سایت و برند تجاری پژوهشیار برای شرکت ستاک محفوظ است.   پیمان رازداری | تماس باما