يکشنبه, ارديبهشت 26, 1400
خدمات توسعه نرم افزار | خدمات قابل ارائه در واحد توسعه نرم افزار مولد پورتال پژوهشیار™PGP

مشاوره و نظارت بر پروژه های وب (Consultation)

هنگامی که شما در یک فرصت کم و محدود نیاز دارید که در مورد اجرا و یا توسعه پروژه وب خود تصمیم بگیرید، یقینا نیاز خواهید داشت که یک تیم مجرب و ماهر شما را در این خصوص مشاوره دهد و تحقق اهداف مورد انتظار در پروژه وب را برای شما تضمین نماید و یا در مقاطعی که شما پروژه ای را شروع کرده اید و نیاز خواهید داشت که مجموعه ثالثی در موارد تخصصی عملکرد و حسن انجام کار مجری پروژه را بررسی و شما را از پیشرفت مناسب پروژه مطمئن سازد. در چنین شرایطی ما می توانیم شما را تا رسیدن به اهداف مورد نظرتان در پروژه وب همراهی نمائیم و این قول را به شما میدهیم که از همه تجاربمان بهره بگیریم تا اینکه مشاوره امینی برای شما باشیم.
استانداردسازی فرآیند ارائه خدمات الکترونیکی (Standardization)
ما همیشه در اجرای پروژه های وب تلاش میکنیم که با رعایت استاندارهای موجود در صنعت وب، رضایت شما و کاربرانتان را فراهم نمائیم، البته این موضوع را نیز در دستور کار خود داریم که علاوه بر خواسته های کاربران، دلمشغولی های کارفرمایان و استانداردهای صنعت وب، الزمات دیگری نیز وجود دارد که ما باید برای ترویج این حوزه به آنها پرداخت همه جانبه داشته باشیم و بدون شک یکی از آنها توجه به سیاست های دولت در راستای تحقق دولت الکترونیکی است.
مثلا یکسری دستورات و آئین نامه هایی وجود دارد که رعایت نمودن آنها برای ارگان های دولتی در راه اندازی وب سایت سازمانی الزامی است و یا یکسری قوانین برای ثبت دامنه، راه اندازی سیستم تجارت الکترونیکی و دیگر موارد وجود دارد که گاهی از آنها می تواند جلوی مشکلات و موانع آتی را بگیرد. به هر ترتیب ما این تلاش میکنیم که علاوه بر ارائه مشاوره های فنی، در چنین مواردی نیز شما را همراهی کنیم.
همچنین تکامل سازمان های در حال توسعه می طلبد که این مجموعه ها با راه اندازی شبکه های داخلی، تعاملات درون و گاها برون سازمانی خود را از طریق نرم افزار های کاربردی بر روی این بستر عرضه نمایند.
ما در واحد توسعه نرم افزارهای کاربردی این قابلیت را داریم که با بررسی توانمندیهای شبکه های داخلی، نیازهای سازمانی و سیاست های کلان توسعه در آن مجموعه ها به ارائه کارهای جامع در حوزه اتوماسیون های تحت وب پرداخته و با ملاحظات امنیتی و زیرساختی پروژه های تولید، توسعه و تقویت نرم افزار های تحت انترانت را اجرا نمائیم که از این دست پروژه ها میتوان به اتوماسیون های مالی، اداری، سامانه تکریم ارباب رجوع، راه اندازی نظام جامع پیشنهادات، سیستم آموزش کارکنان و توسعه بهره وری اشاره نمود.
تولید افزارک های کاربردی (Modules)
شاید زمانی تشخیص تفاوت میان یک وب سایت و با یک نرم افزار کاربردی تحت وب خیلی راحت بود ولی هم اکنون دیگر این دو مفهوم بدلیل گستردگی جغرافیایی کاربران نرم افزار های تحت وب در هم تنیده شده و شاید تفاوت های موجود را فقط در پوسته های گرافیکی و یا نحوه ارائه خدمات جستجو کرد چراکه این دو مفهوم در اساس باهم یکی هستند.
برای درک بیشتر این موضوع باید بگویم، همه یا اغلب بخش های تشکیل دهنده نرم افزار مولد پورتال شرکت ستاک بر روی یک چهارچوب مشخص تعریف شده و تک تک یک نرم افزار کاربردی تحت وب محسوب میشوند و برای همین است که ما آنها را افزارک نام گذاری کرده ایم یعنی نرم افزار کوچک!
به هر ترتیب تولید نرم افزار های کاربردی تحت وب همیشه یکی از خواسته های کارفرمایان پروژه های وب بوده است و ما نیز برای پاسخگویی به این خواسته، آماده هستیم که نرم افزارهای مورد نیاز در پروژه های وب شما را با تکیه بر تجارب فنی و غنی که در اثنای تولید و توسعه نرم افزار مولد پورتال(™PGP)و دیگر نرم افزار های کاربردی کسب کرده ایم، تولید، بهینه و پشتیبانی نمائیم.
تولید و توسعه پورتال(Portal development)
در حال حاضر پورتال های زیادی از مزایاینرم افزار مولد پورتال شرکت ستاک (™PGP)بهره مند شده و به مشتریان خود در سراسر کره خاکی خدمات و محصولاتشان را عرضه مینمایند و این دقیقا همان چیزی است که ما از ابتدا علاقمند به انجام ان بودیم، یعنی ارتقای سطح اطلاع رسانی و ارائه خدمات الکترونیکی در گستره ملی.ما برای رسیدن به اهداف کلان خود، نرم افزار مولد پورتال خود را به صورت سکوی تولید آزاد (Open Framework) عرضه کردیم و اعلام نمودیم که بهره برداری از هسته این نرم افزار برای عموم آزاد و رایگان میباشد.به هر ترتیب اگر شما خواهان این هستید که طرح مهاجرت از دنیای سنتی به دنیای مدرن را در مجموعه خود اجرا کنید و یا یا حتی تجارت خود را بر روی وب باید برند جدید استوار سازید، مطمئن باشید که ما در این مسیر شما را با استفاده از آخرین تکنیک ها و فناوریهای عرضه شده در حوزه وب همراهی خواهیم کرد و در انتقال تجارب خود به شما دریغ نخواهیم نمود، چرا که این یکی از ارکان منشور مشتری مداری ماست.
مهاجرت محتوا (Content migration)
این یک رخ داد طبیعی در صنعت وب است که شما با عرضه شدن فناوری های جدید تمایل داشته باشید که وب سایت خود را به این فناوری ها مجهز نمائید. اما این موضوع گاها به همین راحتی که مطرح میشود قابل اجرا نیست و نیاز دارد که ما برای اینکار و خصوصا انتقال محتوا و اطلاعات از وب موجود به وب سایت جدید برنامه ریزی ویژه داشته باشیم. برای مثال ما باید بدانیم که:
الف ) آیا میخواهیم وب سایت قدیمی را حذف کنیم و یا اینکه نه آنرا به عنوان یک وب سایت فرعی کماکان تا مدت زمان خاصی در اختیار داشته باشیم.
ب) در صورت قطعی شدن مهاجرت کامل، چقدر مطالب و اطلاعات در وب سایت قدیمی وجود دارد و این مطالب از چه جنسی هستند؟ فایل متنی، تصویری، ویدئو و یا صدا؟
ج) ایا میتوان از سیستم های مکانیزه برای این منظور بهره جست و یا نه این امکان وحود ندارد؟
د) چه مقدار از اطلاعات بروزآوری خواهند شد؟ و مواردی از این دست.
ما برای طرح مهاجرت محتوا برنامه های ویژه ای را به همراه تسهیلات مالی در نظر گرفته ایم و یقینا ضمن حمایت از ایده شما، در تحقق آن شما یاری خواهیم کرد.
پشتیبانی و نگهداری محتوا (Retainers)
اگر شما از آن دسته هستید که با وجود علاقمندی برای اجرای پروژه های وب نظیر راه اندازی وب سایت، همیشه با یک مانع جدی و آنهم نبود نیروی تخصصی در داخل مجموعه برای نگهداری وب سایتتان روبرو بوده اید! و یا استخدام نیروی متخصص برای این منظور، توجیه اقتصادی برای شما نداشته است.ما برای تحقق هدف شما و رفع نیاز شما واحد مستقلی را تحت عنوان واحد پشتیبانی وب راه اندازی نموده ایم که این واحد می تواند در هر لحظه که شما بخواهید وب سایت شما را به روز رسانی نموده و همانند یک نیزوی متخصص در داخل مجموعه تان با شما در رسیدن به خواسته هایتان همراه باشد.در این بخش شما قادر خواهید بود با انتخاب طرح های پشتیبانی و نگهداری وب سایت، بسته به نیازتان در بروزآوری مطالب وب سایت از خدمات ما برخوردار شوید و به نسبت ان هزینه پرداخت نمائید.گفتنی است این خدمات می تواند از چند ساعت در ماه تا چند روز در هفته و یا همه روزهای ماه را شامل شود.
توسعه خدمات مبتنی بر موبایل (Mobile services)
پروژه های وبی که ما اجرا میکنیم تنها مخصوص کاربری های رومیزی(Desktop) نیستند و می توان از طرق دیگری نیز به آنها دسترسی داشت، برای مثال از طریق موبایل!
همان گونه که شاهد هستید استفاده از موبایل روز به روز در حال افزایش است و احیانا مخاطبین پروژه وب شما نیز انتظار دارند که بتوانند از طریق موبایل، سفارشات خرید خود را ثبت نماید و یا در نظرسنجی های محصولات و خدمات شما شرکت کنند و به نوعی همیشه با شما در ارتباط باشند.ما بر این تلاش هستیم که مشتریان مشتاق شما را در رسیدن به این خواسته همراهی کنیم، برای این منظور ما برای پروژه وب شما، پوسته گرافیکی مخصوص موبایل طراحی نموده و یک نسخه اختصاصی از آنرا برای سیستم عامل های تلفن همراه بهینه سازی می نمائیم.
ارائه خدمات مرکز داده (IDC Services)
میزبانی وب تخصصی پروژه های وب و وب سایتها همیشه از دغدغه های صاحبان کسب و کارهای الکترونیکی بوده است.ما برای مرتفع ساختن دل مشغولی هایی نظیر قابلیت سرویس دهی دائمی، پشتیبانگیری روزانه، هفتگی و ماهانه به صورت منظم،تامین امنیت و اعتماد اقدام به راه اندازی واحد خدمات مرکز داده شرکت ستاک (Setak IDC) در داخل کشور و در شهر تبریز کردیم که این مرکز در حالت حاضر خدمات مربوط به مراکز داده (data centers) نظیر طراحی و راه اندازی سرورهای اختصاصی(Dedicated Servers)، اجاره فضای اشتراکی (Co-location)، ارائه سرور مجازی (VPS)، میزبانی وب (Web Hosting) و ثبت دامنه (Domain) را ارائه می نماید که شما جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت اختصاصی مرکز خدمات داده شرکت ستاک مراجعه نمائید.
طراحی پوسته گرافیکی (Skin Design)
قطعا شما هم با ما هم نظر هستید که پوسته گرافیکی به همراه جذابیت های بصری بکارگرفته شده در پروژه وب شما، میتواند حامل سیاست ها، اندیشه ها و حتی سطح کیفی خدمات مجموعه تجاری و یا خدماتی شما باشد، چراکه پوسته گرافیکی در تمامی لحظات حضور کاربر در وب سایت شما، وی را با ارسال سینگال های ارتباطی همراه میکند و در صورتیکه پوسته گرافیکی حساب شده طراحی شده باشد می تواند در نهایت برای کاربر و شما لذت بخش باشد.هدف واحد طراحی گرافیکی مستقر در تیم توسعه نرم افزار مولد پورتال شرکت ستاک(™PGP)این است که با انجام مطالعات محیطی و یا مصاحبه های حضوری،پوسته گرافیکی طراحی شده برای پروژه وب شما، پیام های سازمانی اعم از رنگ یا فضای گفتگوی مورد انتظار را به صورت شفاف برای کاربر ترسیم کند، تا از این طریق نخستین گام برقراری ارتباط پایدار با یک رویکرد منطقی بنا نهاده شود.
بهینه سازی برای موتور جستجو (SEO Services)
این مهم است که وب سایت یا پروژه وب شما در موتورهای جستجو چه جایگاهی را به خود اختصاص داده است، چراکه پروژه وب بخش عمده ای از تجارت و یا عملکرد سازمان و مجموعه شما را با خود به یدک میکشد!
به طور خلاصه دو عامل بر روی جایگاه پروژه وب شما در موتورهای جستجو تاثیر دارد: اولی کیفیت و معماری بکاررفته در پروژه وب شما ست، یعنی اینکه پروژه وب شما تا چه اندازه با استانداردهای مطرح در حوزه وب سازگار بوده و یا به عبارت ساده تر استاندارد تولید شده است که ما در این زمینه از طریق نرم افزار مولد پورتال خلیج همیشه فارس شما را در زمینه های تاثیرگذاری چون؛ تولید آدرس لینک های متناسب (URL friendly)، تولید کدهای متنی ساخت یافته(clean & semantic HTML) ، استفاده از معماری چند لایه و خصوصا جداسازی از پوسته گرافیکی از محتوا، ارائه قابلیت مدیریت ابر داده ها(MetaData) نظیر کلمات کلیدی، توضیحات و... همراهی خواهیم نمود.
دومین عامل مهم را می توان در نحوه عملکرد و توان داخلی شما در تولید محتوای پروژه وب ارزیابی نمود، عاملی که می تواند به مراتب بیش از عامل نخست در رتبه بندی پروژه وب شما تاثیرگذار باشد و نیازمند دریافت مشاوره های تخصصی است. ما در این ارتباط اعلام آمادگی میکنیم که شما را گام به گام در رسیدن به رتبه بندی های مورد انتظار همراهی کنیم.
ارزیابی کارایی (Performance Evaluation)
ارزیابی کارایی پروژه وب اجرا شده از اقدامات مفید مدیریتی به حساب می آید، رسیدن به پاسخ این سئوالات که آیا کاربران پروژه وب ما به راحتی به خدمات و اطلاعات آن دسترسی دارند؟ مدت زمان پاسخگویی به درخواست های کاربران چقدر است؟ آیا دسترسی به وب سایت ما راحت است ؟ و در صورت بروز مشکل، مانع کار کجاست؟ از جمله این اقدامات است.با توجه به ضرورت ارتقای خدمات در پروژه های مبتی بر وب پیشنهاد میشود این فرآیند در مراحل آغازین و بعد ها در بازه های متناوب تکرار گردد.
نمونه سازی (Bussiness Modeling)
برخی از پروژه ها ، خصوصا پروژه هایی که بزرگ هستند و یا در عین کوچکی تاثیرات عمیقی در کسب و کار شما دارند میتوانند همیشه آبستن یکسری خطرات باشند، که ما این خطرات را در 4 شاخص عمده ارزیابی میکنیم.
  • فناوری؛ آیا فناوری بکار گرفته شده تاثیر مورد انتظار را خواهد داشت؟ آیا فناوری صحیحی را برای اجرای پروژه وب انتخاب کرده ایم؟
  • قابلیت استفاده؛ آیا مخاطبان ما فناوری بکار گرفته شده را درک خواهند کرد؟ آیا پروژه وب ما انتظارات آنها را برآورده خواهد کرد؟
  • کسب و کار؛ آیا ما مدل سازی فرآیندهای کسب و کار را درست انجام داده ایم؟ تا چه میزان تجزیه و تحلیل ما دقیق بوده است؟
  • عملکرد؛ آیا عملکرد و بازخورد پروژه ما مطلوب خواهد بود؟
برای پرداختن به این موضوعات نیاز هست که ما نمونه های موفق را بررسی و با تعیین اندازه، دامنه و رویکرد فنی پروژه و همچنین شرایط محیطی اقدام به ساخت نمونه اولیه پروژه، قبل از شروع پروژه کامل نمائیم. این موضوع کمک می کند که درک ما از چالش های موجود عمیق تر و مدیریت ریسک های احتمالی قوی تر باشد.
گفتنی است نمونه سازی اولیه اجازه می دهد تا با دریافت بازخوردهای لازم، زمان و هزینه اجرای پروژه اصلی را کاهش دهیم.
معماری اطلاعات (Information Architecture)
مهم نیست که محتوای وب شما چقدر باشد، مهم این است که کاربران شما چگونه به آنها دسترسی دارند!
اگر کاربران شما در دسترسی به آنچه که در وب سایتتان ارائه میدهید با مشکل روبرو هستند، بدانید که پروژه وب شما با یک مشکل اساسی روبرو است. معماری اطلاعات به همه اقداماتی اطلاق می شود که درجهت رفع این چالش و دسترسی سریع کاربران به اطلاعات صورت میپذیرد.تعیین کلمات کلیدی مناسب، بکارگیری از برچسب ها و عناوین صحیح ، شاخص گذاری، سازماندهی مطالب، تعریف صحیح صفحات،منوها، لینک ها و استفاده با نمایه های بصری از جمله مواردی است که برای سازماندهی مطالب و افزایش تاثیرگذاری آنها در قالب معماری اطلاعات صورت میپذیرد.
تحقیقات کاربردی (Applied Research)
این کاربران و مخاطبان شما هستند که تعیین میکنند که آیا پروژه وب شما موفق بوده است یا نه؟
آنها چه کسانی هستند؟ به طیف اجتماعی تعلق دارند؟ از کدام خدمت و محصول شما استقبال میکنند و چرا این کار را انجام می دهند؟ آنها چه نقشی میتوانند در توسعه کسب و کار شما ایفا نمایند؟ آنها چه انتظاری از شما دارند؟
ما برای یافتن پاسخ این سئوالات می توانیم از طریق برقراری ارتباط مستقیم، ارسال مصاحبه های الکترونیکی و چاپی، طراحی نظرسنجی های حرفه ای، ارزیابی های مکرر و مانیتور کردن صفحات وب و مراجعان وب سایتتان، شما را همراهی نمائیم، فقط کافی است شما این درخواست را از ما داشته باشید!
تجزیه و تحلیل کسب و کار (Bussiness Analysis)
امروز وب سایت های تولید شده تنها مکلف به ارائه اطلاعات نیستند، بلکه حتی ساده ترین آنها به کاربران اجازه میدهند در تکمیل و یا حتی تغییر اطلاعات و تجربیات شما سهیم باشند و این کار برای نمونه با نظرسنجی های ساده، دریافت انتقادات و پیشنهادات و... عملیاتی میشود.
حال اینکه وب سایت های پیچیده تر با امکانات حرفه ای می توانند کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار داده و به شما القاء کنند که پس از این چگونه به تجارت خود ادامه دهید و مشترکین شما چگونه با مجموعه شما ارتباط برقرار کنند و خدمات یا محصولات شما را دریافت کنند. ما برای تحقق این هدف و وارد کردن تاثیر مثبت صنعت وب در کسب و شما منابع، سیستم ها، روال ها، فرآیندها و جزئیات کسب و کارتان بررسی خواهیم نمود و چه بسا نیاز باشد که با ذینفعالان کسب و کار شما و فعالان صنعتتان مصاحبه هایی را ترتیب داده و مطالعات اجتماعی و میدانی ویژه ای را انجام دهیم.در هر صورت این خدمتی است که ما در اثنای اجرای پروژه وب شما آنرا به صورت رایگان برای شما انجام خواهیم داد.
تدوین استراتژی وب (Web Strategy)
صنعت وب، صنعتی که ما در آن فعال هستیم روز به روز در حال تکامل است و تعاریف مربوط به آن در حال تغییر و گسترش میباشد.امروز "وب" تنها در راه اندازی یک وب سایت استاتیک که بیشتر نقش کاتالوگ الکترونیکی را ایفاد میکرد خلاصه نمی شود، سایت ها و برنامه های کاربردی توسعه یافته برای وب2 و تلفن همراه، رسانه های اجتماعی و ادغام این خدمات و برنامه های کاربردی با مفاهیمی چون حفظ حریم خصوصی، صدور مجوز های دسترسی و تامین امنیت تبادل اطلاعات از جمله مفاهیمی است که گنجاندن همه آنها در یک پروژه، نیازمند تدوین استراتژی مشخص برای پروژه های وب میباشد.
در این ارتباط ما می توانیم با تدوین استراتژی وب، مجموعه شما را در تحقق اهداف پروژه های مبتنی بر وب همراهی نموده و نقش این صنعت را در پیشبرد راه کارهای برندسازی، بازاریابی، فروش و پشتیبانی محصولاتتان تبیین و با ارائه مشاوره های غالبا رایگان، تاثیر قابل شهود حضور در وب را بر روی کسب و کار شما تضمین نمائیم.
پشتیبانی مداوم (Support724)
شما می توانید از طرق زیر بسته به نوع پروژه تان جهت دریافت خدمات پشتیبانی فنی با ما در ارتباط باشید:
الف) مراجعه به سامانه پشتیبانی و پیگیری شکایات شرکت ستاک و ارسال درخواست رسیدگی با انضمام شرح درخواست در هر ساعت از شبانه روز
ب) ارسال درخواست پشتیبانی، شکایت و یا پیشنهاد از طریق پست الکترونیکی در هر ساعت از شبانه روز
ج) انتقال درخواست پشتیبانی، شکایت و یا پیشنهاد از طریق تلفن در ساعات کاری (9 صبح الی 5 بعد از ظهر)
د) مراجعه حضوری به دفاتر شرکت ستاک با هماهنگی قبلی
بهترین تجربه این پورتال در مرورگر Google Chrome  1376-1395© تمامی حقوق این وب سایت و برند تجاری پژوهشیار برای شرکت ستاک محفوظ است.   پیمان رازداری | تماس باما